Stredomorská soľ nerafinovaná
Krajina pôvodu
Chorvátsko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
0
Energetická hodnota [kJ]
0
Tuky [g]
0
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0
Sacharidy [g]
0
- Z toho cukry [g]
0
Vláknina [g]
0
Bielkoviny [g]
0
Soľ [g]
98
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Morskú soľ sme zaradili do našej ponuky ako náhradu za Himalájsku soľ. Tá je síce bohatšia na mnohé minerály, avšak spôsob jej ťažby nieje vždy ohľaduplný ku krajine z ktorej sa získava. Preto sme hľadali alternatívu ktorá bude menej drancujúca a zároveň zdravá z pohľadu pridávaných látok. Klasická kuchynská soľ zasa býva rafinovaná, aby bola zbavená nečistôt. Do takto očistenej soli však musia byť pridávané protihrudkujúce látky, aby zostala sypká. 
Morská soľ sa  získava prirodzeným odparovaním morskej vody, z človekom vytvorených soľných jazier na chránenom morskom pobreží. Okrem chloridu sodného obsahuje cca 2 % ďalších minerálov prítomných v morskej vode. Na rozdiel od bežnej kuchynskej soli neobsahuje protihrudkujúce látky a pridané zlúčeniny jódu. Má bohatšiu chuť a zároveň však o trošku menej solí. Okrem kuchyne ju môžete využiť aj ako čistú kúpeľovú soľ bez pridávaných farbív a aromatizujúcich látok.

Pre zaujímavosť

Chlorid sodný, známy pod názvom kuchynská soľ, bol kedysi vzácnou látkou. Už v období pred našim letopočtom viedli cez Európu obchodné cesty (nazývané soľné cesty), po ktorých sa prevážala soľ do vzdialených miest. Soľ sa vymieňala za iný tovar, do stredoveku ju často používali aj ako platidlo. Na ťažbu a obchod so soľou nás upozorňujú aj názvy mnohých miest, napr. Solivar pri Prešove, Salzburg. 

Zloženie stredomorskej soli:

Pb: < 0,10 mg/kg

Cd: < 0,10 mg/kg

Hg: < 0,01 mg/kg

Cu: < 0,10 mg/kg

As: < 0,05 mg/kg

Zbytková vlhkost: < 1 %

Obsah NaCl: > 98 %

Vápník: < 0,2 %

Hořčík: < 0,19 %

Draslík: < 0,1 %

Nerozpustné látky: max 0,5 %


Stredomorská soľ nerafinovaná

  • 1.20€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Stredomorská soľ nerafinovaná, KORENIE, Koreniny a ochucovadlá