Obaly

Väčšinu tovarov, obzvlášť potravín, nedokážeme prepravovať úplne bez obalu. Prihliadnuc k tomu, že na prepravu potravín z tohto obchodu vždy potrebujeme nejaký obal, našou víziou je minimalizácia ekologického dopadu týchto obalov v celom procese od pestovateľa a spracovateľa až po zákazníka. Ponúkame nasledujúce možnosti obalov:

Vlastné obaly – záleží na vás a na vašej kreativite, aký materiál na výrobu vlastného obalu použijete. Môžeme vám len odporučiť aby ste použili to, čo máte doma a mysleli pri tom na hmotnosť, objem, veľkosť a trvanlivosť potraviny, ktorú budete chcieť v obale prepravovať alebo skladovať. Prosíme posielajte si obaly čisté, opraté, tak aby sme s nimi mohli bez problémov manipulovať v baliarni. V opodstatnených prípadoch máme možnosť Vaše obaly neprijať. Ďakujeme :-) Vlastné obaly nám môžete zaslať obyčajným balíkom alebo listovou zásielkou na adresu BezOdpadu s.r.o, Vígľaš 488, 96202

Papierové vrecká – sú „najlenivejšou“ voľbou. Papierové vrecko má oproti ostatným obalom minimálnu ekologickú stopu a po použití je rýchlo kompostovateľné, takže ako „odpad“ môže poslúžiť k tvorbe humusu. Hoci sú papierové vrecká jednoducho rozložiteľné, pri citlivom zaobchádzaní je možné využiť ich niekoľko krát, kým sa začnú rozpadať.

Látkové vrecká – rozhodne  nie sú určené na jedno použitie, ale po mnohonásobnom naplnení svojho účelu je možné ich skompostovať, keďže sú vyrobené z bavlny. Rozklad bavlneného vrecka trvá dlhšie ako rozklad papiera, ale vďaka tomu je možné ich použiť napríklad ako podstieľku pre kalifornské dážďovky.

Sklenené poháre – rýchlo a hermeticky uzatvárateľné. Sú ideálne na dlhodobé skladovanie akýchkoľvek suchých potravín. V kuchyni vypadajú výborne a sú znovu použiteľné takmer do nekonečna, no sú citlivé na otrasy pri transporte. Preto sú ideálne v kombinácii s papierovými vreckami – papier na transport, sklo na uskladnenie. V prípade rozbitia pohára je relatívne jednoduché ho odovzdať na recykláciu.

Sklenené fľaše na oleje – ponúkame kvalitné oleje z lokálnych surovín od slovenských pestovateľov, ktoré napĺňajú filozofiu bez odpadu – čo najmenšie transporty a žiadny odpad z procesu lisovania. Žiaľ, i toto má svoju cenu. Olej je kvapalina, ktorú je veľmi ťažké vyčistiť z akéhokoľvek povrchu a zároveň pri nedostatočne vyčistených a nedostatočne vysušených nádobách je za studena lisovaný olej náchylný na kazenie. Keďže vám nemôžeme pri opätovnom naplnení olejovej fľaše garantovať kvalitu a trvanlivosť oleja, je možné znovu naplniť použitú fľašu len na vaše vlastné riziko pri osobnom odbere.

Kávové vrecká – vrecká na kávu sú z recyklovateľného materiálu. Nie je to dokonalé riešenie, pretože "ziplock" aj vzduchový filter sú z plastu, avšak na zachovanie kvality a arómy kávy je to to najlepšie čo sme zohnali. Budeme radi ak nám vrecká budete posielať späť. Pre ortodoxných zero waste nadšencov odporúčame posielať vlastné dózy, alebo nechať si kávu navážiť do papierového vrecka a doma presypať do dózy. 

Vlastné obaly

V prvom rade vás chceme uistiť, že voľba využívať vlastné obaly je výlučne na vás. Uvedomujeme si, že v dnešnom svete žije väčšina ľudí pod časovým tlakom, ktorý im nedovolí venovať čas odosielaniu obalov poštou. Práve pre vás máme k dispozícii ľahko rozložiteľné papierové vrecká a látkové vrecká. Ale vždy nás poteší, keď si donesiete vlastné obaly pri osobnom odbere, alebo nám prídu poštou na adresu BezOdpadu s.r.o., Vígľaš 488, 96202

Ako prebieha použitie vlastného obalu?

Sú 2 hlavné spôsoby, ako nám môžete doručiť vlastný obal (či už zakúpený u nás v prvej objednávke alebo svoj vlastný, ktorý by ste chceli naplniť).

  • Osobné doručenie obalu a osobný odber objednávky. Pokiaľ ste z okolia Vígľaša, alebo často cestujete medzi východom a západom, môže byť pre vás osobný odber tovaru rýchlejší ako jeho doručenie prepravcom. Ak máte cestu okolo napríklad pred víkendom, môžete najprv obaly nechať u nás, a cestou späť si ich už naplnené vyzdvihnete. V každom prípade budeme vďační za vašu návštevu u nás a radi sa porozprávame o vašich nápadoch a postrehoch, ako celý tento proces zefektívniť.

  • Poslanie obalov poštou. Táto možnosť sa na prvý pohľad javí ako neefektívna, no pri dostatočnom objeme posielaných obalov je menej náročná na čas i spotrebované emisie, než pravidelné cesty na nákupy. Jednoducho zabalíte prázdne obaly do obálky, krabice alebo vrecka  a pošlete na našu adresu. Treba tam čitateľne napísať vaše meno, aby sme mohli obaly priradiť k príslušnej objednávke. Potom si objednáte tovar v našom e-shope a vyberiete možnosť „vlastný obal“. Hneď ako balík s obalmi dorazí na našu adresu, objednávku vybavíme a pošleme. Takto môžete poslať obaly na každú objednávku zvlášť, alebo naraz viac. My Vám ich radi uskladníme a pri každej objednávke ich budeme postupne používať.

Ako môžete vidieť, tento spôsob nakupovania nie je vôbec zložitý, hoci na prvý pohľad nezvyčajný. Pokiaľ by ste mali pochybnosti o tom, ako použiť vlastné obaly, neváhajte nás kontaktovať na e-mailovej adrese obchod@bezodpadu.sk alebo na telefónnom čísle 0948 707 341.


A čo obaly, ktoré používajú naši dodávatelia? 

Celý náš sortiment ku nám tiež nejako musí prísť. Našou prioritou je nakupovať vždy čo najväčšie balenie s čo najekologickejším obalom. Možností je viac. V stručnosti sú to tieto:

  • Papierové vrecia. Ekologické, avšak pri mnohých typoch produktov nevhodné na ďalšie použitie. Jeho nevýhoda je, že sa ľahšie roztrhne a mastné veci ako čokoláda, lepkavé produkty ako hrozienka alebo produkty náchylné na navlhnutie sa do nich baliť nedajú.
  • Vratné plastové vedrá a bandasky. Ideálna alternatíva k  jednorázovým plastovým vreciam. Avšak naši dodávatelia väčšinou nie sú bezobalové obchody, ale sú to prevažne veľkosklady, ktoré ekológiu až tak neriešia. S mnohými sa nám však podarilo prejsť na tento druh spolupráce. My im dodáme nádoby a oni nám ich naplnia. Je to pracné, spáli sa pri tom trochu viac benzínu, ale myslíme si, že je to udržateľnejšie ako používanie jednorázových plastových obalov. 
  • Plastové vrecia. No ale svet nie je dokonalý a ani nám sa ešte nepodarilo prejsť na kompletne "bezobalový" nákup našich produktov. A tak máme stále čo to aj v plastových vreciach. Napríklad ryža, tú kupujeme na stovky kíl, čiže vedrá nie sú vhodné riešenie. Rovnako múka. Niektorá súce je v papierových vreciach, ale nie všetky. A tak aj u nás vzniká tento plastový odpad. Našli sme však riešenie: Kamaráti hlinári z HLINÁROVIe-shopu, dlhé roky hlinili a hladili, teraz začali hlinu aj predávať. V papierových vreciach. Lenže kuriéri od nich žiadajú, aby používali strečovú fóliu. Bolo im to proti srsti a tak nás kontaktovali. A máme tu krásny win-win. Naše vrecia našli nové použitie a ich vrecia sú dobre chránené na prevoz bez použitia nového plastu. 

Ďakujeme, že ste navštívili náš obchod a prajeme vám príjemné a  pohodlné bezodpadové a bezobalové nakupovanie!


DEPO dopravca - výber výdajného miesta
×
D.A. Press Malacky (centrála)
Topas D.A. Ružomberok (centrála)
Topas Žilina (centrála)
Toppres Banská Bystrica (centrála)
T-press Trnava (centrála)
Bresman Dubnica nad Váhom (centrála)
Mediapress Lúčenec (centrála)
Royal Press Nitra (centrála)
Dubnica nad Váhom Nám. Matice Slovenskej Polyf. objekt Infinity Trust (Bresman)
Kaufland Trenčín (TABAK PRESS)
OC Max Trenčín (TABAK PRESS)
OP Centrum Púchov (TABAK PRESS)
Kaufland Bánovce nad Bebravou (TABAK PRESS)
OC Korzo Prievidza (TABAK PRESS)
Lučenec Autobusová stanica (Mediapress Lúčenec)
OD Prior Lúčenec (TABAK PRESS)
Kaufland Kežmarok (TABAK PRESS)
OC Madaras Spišská Nová Ves (TABAK PRESS)
OD Max Poprad (TABAK PRESS)
Tesco Kežmarok (TABAK PRESS)
Tesco Spišská Nová Ves (TABAK PRESS)
Kaufland Ružomberok (TABAK PRESS)
Tesco Ružomberok (TABAK PRESS)
Kaufland Liptovský Mikuláš (TABAK PRESS)
Kaufland Žilina (TABAK PRESS)
Tesco Žilina Košická (TABAK PRESS)
Žilina OC MIRAGE (TABAK PRESS)
Tesco Žilina Obvodova (TABAK PRESS)
Tesco Čadca (TABAK PRESS)
Rajec Sládkovičova (Topas)
OC Tulip Martin (TABAK PRESS)
Banská Bystrica 29. augusta žel. stanica (Toppres)
Zvolen T.G.Masaryka žel. stanica (Toppres)
Žiar nad Hronom Štefana Moyzesa (Toppres)
Billa Nitra (TABAK PRESS)
Kaufland Levice(TABAK PRESS)
Kaufland Nitra (TABAK PRESS)
Kaufland Partizánske (TABAK PRESS)
Lidl Topoľčany (TABAK PRESS)
Galéria Mlyny Nitra (TABAK PRESS)
Tesco Zlaté Moravce (TABAK PRESS)
Krupina Obchodná (Toppres)
Žarnovica (Toppres)
OD Prior Zvolen (TABAK PRESS)
Kaufland Zvolen (TABAK PRESS)
Banská Bystrica Sládkovičova (Toppres)
Banská Štiavnica (Toppres)
Tesco Brezno (TABAK PRESS)
Europa II Banská Bystrica (TABAK PRESS)
Slovenská Ľubča (Toppres)
Tesco extra Zvolen (TABAK PRESS)
Kaufland Banská Bystrica Ľ. Štúra (TABAK PRESS)
Europa Zvolen (TABAK PRESS)
Tesco Hlohovec (TABAK PRESS)
Billa Trnava Hospodárska (TABAK PRESS)
OC Arkádia Trnava (TABAK PRESS)
Bratislava Vrakuňa Rajecká (Mediapress Bratislava)
Vienna Gate Bratislava Kopčianska (TABAK PRESS)
MEDIAPRESS Bratislava spol. s r.o. Tesco Bratislava Zlaté Piesky
Tesco Bratislava Lamač Lamačská cesta (TABAK PRESS)
Vivo! 2 GG Bratislava Cigar club (TABAK PRESS)
Bratislava Lamač Malokarpatské nám. (Mediapress Bratislava)
Kaufland Bratislava Trnavská (TABAK PRESS)
Kaufland Bratislava Petržalka Jantárová (TABAK PRESS)
Bratislava Hlavná stanica Vestibul (Mediapress Bratislava)
Billa Bratislava Dlhé diely Ľ. Fullu (TABAK PRESS)
Kaufland Nové Zámky (TABAK PRESS)
Nové Zámky Bitunkova (D.A. Czvedler)
Šamorín DA CZVEDLER, Gazdovsky rad -TABAK v Dome služieb)
OC Molo Pezinok (TABAK PRESS)
Aupark Piešťany (TABAK PRESS)
OD Prior Piešťany (TABAK PRESS)
Kaufland Piešťany (TABAK PRESS)
Tesco Piešťany (TABAK PRESS)
Tesco Gabčíkovo (TABAK PRESS)
Lidl Bernolákovo (TABAK PRESS)
Tesco Galanta (TABAK PRESS)
Tesco Komárno (TABAK PRESS)
Tesco Malacky (TABAK PRESS)
Kaufland Malacky (TABAK PRESS)
Tesco Košice Trolejbusova (TABAK PRESS)
Tesco Košice Napájadlá (TABAK PRESS)
Kaufland Košice Popradská (TABAK PRESS)
Tesco Trebišov (TABAK PRESS)
Kaufland Trebišov (TABAK PRESS)
Aupark I Košice Prízemie (TABAK PRESS)
Rimavská Sobota autobusová stanica (Mediapress Lúčenec)
Tesco Revúca (TABAK PRESS)
Tesco Rimavská Sobota (TABAK PRESS)
Veľký Krtíš SNP (Mediapress Lúčenec)
Kocka Senec (TABAK PRESS)
Bratislava Račianske Mýto (Mediapress Bratislava)
Kaufland Čadca (TABAK PRESS)
CKD Market Trnava (TABAK PRESS)
Kocka Turčianske Teplice (TABAK PRESS)
OP Centrum Brezno ČSA (TABAK PRESS)
Retro Bratislava Nevädzova (TABAK PRESS)
Pred OD Kocka Modra (D.A.Czvedler)
Bory Mall Bratislava (TABAK PRESS)
Nová Dubnica Mierové nám. Pri autobusovej zastávke na smer Dubnica nad Váhom (Bresman)
CBA Kocka, Bratislava Nám. Sv. Rozálie (TABAK PRESS)
Kaufland Bratislava Harmincová (TABAK PRESS)
Lidl Bratislava Galvániho (TABAK PRESS)
Lidl Šurany (TABAK PRESS)
Centrum Zvolen A.Sládkoviča (TABAK PRESS)
M-park Považská Bystrica Centrum (Topas)
OC Tip Top Košice (TABAK PRESS)
Kaufland Košice Napájadlá (TABAK PRESS)
Kaufland Dolný Kubín (TABAK PRESS)
OD Idea Žilina (TABAK PRESS)
Rajecké Teplice (Topas)
Tesco Považská Bystrica (TABAK PRESS)
Žilina Bernoláka (Topas)
OD Galéria Lúčenec (TABAK PRESS)
OC Max Trnava (TABAK PRESS)
Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s. (centrala)
MEDIAPRESS Bratislava spol. s r.o. (centrala)
Námestovo nástupište SAD (stánok TOPAS D.A.)
Centro Nitra (TABAK PRESS)
Kaufland Topoľčany (TABAK PRESS)
Kaufland Pezinok(TABAK PRESS)
Bratislava Tuffi Záhradnícka (Mediapress Bratislava)
Bratislava NC Glavica (TABAK PRESS)
Bratislava Slnečnice(Mediapress Bratislava)
LIDL MALACKY (TABAK PRESS)
Modra Štúrová (D.A. Czvedler)
Šaľa DA CZVEDLER ATEX, TABAK Hlavná ulica
Trnava Clementisa (TABAK PRESS)
novinový stánok Hnúšťa (Mediapress Lučenec)
novinový stánok Klenovec (Mediapress Lučenec)
novinový stánok Poltár (Mediapress Lučenec)
novinový stánok Tisovec ( Mediapress Lučenec)
novinový stánok Tornaľa (Mediapress Lučenec)
autobusová stanica Revúca (Mediapress Lučenec)
Kaufland Hlohovec (TABAK PRESS)
Billa Bratislava Nobelovo (TABAK PRESS)
Bratislava Blumental pasáž (Mediapress Bratislava)
Billa Ťahanovce Košice (TABAK PRESS)
Bratislava Avion Ivanská cesta(TABAK PRESS)
City Park Trnava (TABAK PRESS)
ŽST veľká Trnava (TABAK PRESS)
Bratislava Trafika Trnavské mýto podchod (Mediapress Bratislava)
CITY PARK Rovinka (TABAK PRESS)
námestie Slobody, Nová Baňa (ROYAL PRESS)
OC SOFI Trnava (TABAK PRESS)
Banská Bystrica Fatranská (Toppres)
Trnava Evanjelický dom (TABAK PRESS)
Sečovce Nám. Cyrila a Metoda (Kapa press)
Trenčianske Teplice KAVIAREŇ BRESCAFÉ pred OD TESCO (Bresman)
Čierna nad Tisou Hlavná (Kapa press)
OD Max Skalica (TABAK PRESS)
Brezová pod Bradlom (T-PRESS)
Vedľa NEMOCNICE Nové Mesto nad Váhom (Bresman)
Čachtice (Bresman), Trafika,Malinovského ul.
Tesco Myjava (TABAK PRESS)
Sotiná Senica (T-PRESS)
TESCO Senica (TABAK PRESS)
Kaufland Senica (TABAK PRESS)
Stará Turá SNP (Bresman), Stánok pri Sporiteľni
Trafika Levoča námestie Majstra Pavla (Mediapress Poprad)
Detva Štúrova (Toppres)
OC Lúčky Nitrianske Hrnčiarovce (TABAK PRESS)
OZC MAX Dunajská Streda (TABAK PRESS)
OC DODO Michalovce (TABAK PRESS)
Tesco Kúty (TABAK PRESS)
ShopBox Košice (TABAK PRESS)
predajňa Malacky ( D.A. PRESS, spol. s r.o.)
Terno Nové Zámky, Jánošíkova 2 (TABAK PRESS)
Internet Mall Slovakia s.r.o. - Predajňa Bratislava – Petržalka MD
Internet Mall Slovakia s.r.o. - Predajňa Bratislava – Galvaniho MD
Internet Mall Slovakia s.r.o. - Predajňa Bratislava – Ružinov MD
Internet Mall Slovakia s.r.o. - Predajňa Senec MD
Retail park Trstená (Topas D.A. Ružomberok)
VV, Nemocnica (KAPA-PRESS)
VV,Čemerné (KAPA-PRESS)
HN Kaufland (TABAK PRESS)
PO Hypernova (TABAK PRESS)
PO SAD (KAPA-PRESS)
PO, Hollého (KAPA-PRESS)
VV, 1.máj (KAPA-PRESS)
HE, 26.novembra (KAPA-PRESS)
HE, Nemocnica (KAPA-PRESS)
PO, DÚ (KAPA-PRESS)
PO Mirka Nešpora (KAPA-PRESS)
Trafika NS Centrum-oproti zdravotnému stredisku (KAPA-PRESS)
SB Kaufland (TABAK PRESS)
SP SNP (KAPA-PRESS)
VV AOC (KAPA-PRESS)
PO Kniha (Kapa Dab)
PO Levočská , Sídl. II (KAPA-PRESS)
PO Eperia (TABAK PRESS)
PO MAX (TABAK PRESS)
BJ, Fučíkova (KAPA-PRESS)
PO Tačevská (KAPA-PRESS)
BJ, Kaufland (TABAK PRESS)
Bardejovské Kúpele (TABAK PRESS)
SK, Goldbergerova (KAPA-PRESS)
SK, 8.mája (KAPA-PRESS)
SV, Študentská (KAPA-PRESS)
Medzilaborce (Kapa-Press)
M.R.Štefánika, Hnúšťa (Mediapress Lučenec)
Sídlisko Rimava, pri CBA, RS (Mediapress Lučenec)
Trafika Presscafé, Kubínyiho námestie, Lučenec (TABAK PRESS)
PO Opál (TABAK PRESS)
KAPA-PRESS MD : KEHL2110 Hlavný sklad PO
Ilava KAVIAREŇ PressCafé, OC IDEA
Babičkina záhrada s.r.o. - Dobromysel, NR Priehradná 1, MD
Valivé ložiská P & M, s. r. o., BA Odborárska 1.
Xena SW, spol. s r.o. - Jasmínka, ZA Predmestská 18, MD
Mgr. Marián Brida - Deska, TT Halenárska 3, MD
RMdoor, s.r.o. - Kinekus, NR Bratislavská 35, MD
SCK s.r.o. ,BA Kempelenova 2, MD
Ing. František Javorík, E-DATASHOP, MT Jilemnického 4003/47, MD
OC Račan (Mediapress Bratislava)
Milan Buday ml. - Penzión Senec **, SC Slnečné jazerá 2604/167, MD
KON - RAD spol. s r.o., BA Cesta na Senec 15725/24
KON - RAD spol. s r.o., OC Kocka Modra Dukelská 40
KON - RAD spol. s r.o., SC Fučíkova 4240/8
MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o.,BA Šustekova 8
FLORABEL s. r. o. - KVETY BA Kubačova 1, MD
Trafika Presscafé SAD Šafáriková, Tornaľa (TABAK PRESS)
Marian Vajda - Maja1001 Šahy SNP 21, MD
Dos Amigos s. r. o. - Malé Kafé., BA Malokrasňanská 2 MD
Piešťany Pri Kocke (TABAK PRESS)
PO, OC Novum, (KAPA-PRESS)
Palárikova, Čadca (Topas)
Jana Milicháčová - Kvetinárstvo, BA, Eisnerova 52A
Kaufland Spišská Nová Ves (TABAK PRESS)
Prior BB (Toppres)
Vybraná pobočka