O nás

Snažíme sa poskytnúť zákazníkom možnosť nákupu zdravých potravín a tovaru do domácnosti s pozitívnym dopadom na planétu. Našim cieľom je zabezpečiť našim zákazníkom i sebe základné životné potreby bez plytvania zdrojmi tak, aby to bolo výhodné pre všetky zúčastnené strany.

Sme inšpirovaní permakultúrou a jej základnými etickými piliermi: starostlivosť o ľudí, starostlivosť o Zem a spravodlivé podiely. Uvedomujeme si komplexnosť problémov, ktoré sú spojené s dnešnou produkciou i distribúciou potravín a chceme sa stať súčasťou ich riešenia.

Znovupoužiteľné obaly

Všade, kde je to možné s ohľadom na typ potravín, ponúkame možnosť vrátenia a znovupoužitia obalu. Ku všetkým sypaným potravinám si môžete zvoliť druh obalu, ktorý bude praktický pre vašu kuchyňu a komoru. Viac informácií o možnosti vrátenia obalu nájdete na stránke Obaly.

Rozložiteľné materiály

Pokiaľ nemáte možnosť využiť znovupoužiteľný obal, alebo to nedovoľuje povaha potraviny, ponúkame možnosť rozložitených papierových obalov. Tie sú samorejme pri opatrnej manipulácii tiež niekoľkonásobne znovupoužiteľné.

Tak isto ponúkame rozložiteľné bambusové zubné kefky a tovar z prírodných plastov založených na škrobe.

Lokálni producenti a dodávatelia

Tam, kde je to možné, uprednostňujeme lokálnych farmárov a výrobcov. Žiaľ, situácia poľnohospodárstva v Slovenskej republike nie je tomuto prístupu naklonená, preto v dnešnej dobe často nie je možné nájsť dostatočné množstvo potravín slovenského pôvodu, hoci v minulosti boli bežné. Niektoré slovenské potraviny sú vďaka nerovnomerným dotáciám a spravodlivej cene za prácu farmára niekoľkonásobne drahšie ako alternatíva z Číny či Afriky. Niektoré obľúbené plodiny, ktoré sú pre mnohých dennou súčasťou jedálnička zasa nie je možné v našich podmienkach pestovať. Nevieme o jednoduchom riešení na tieto problémy a tak sa snažíme postupne zvyšovať množstvo lokálnych potravín aj vďaka vám.

Pokiaľ poznáte pestovateľa potraviny z našej ponuky, ktorá nemá slovenský pôvod (alebo tým pestovateľom ste), ozvite sa nám a radi s Vami budeme spolupracovať.

Vývoj

Veľmi si ceníme vaše pripomienky a návrhy na zlepšenie obchodu smerujúce k udržateľnejšiemu a ekologickejšiemu riešeniu. Nie sme priaznivcami "greenwashingu" a netvrdíme, že spôsob, akým to robíme je najekologickejší a najlepší. Hľadanie správneho modelu pre všetky zúčastnené strany je jedným z našich cieľov.