Trstinový cukor
Krajina pôvodu
Maurícius

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
394.4
Energetická hodnota [kJ]
1671
Tuky [g]
0
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0
Sacharidy [g]
98.6
- Z toho cukry [g]
100
Vláknina [g]
0
Bielkoviny [g]
0
Soľ [g]
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Hrubozrnný jantárovo zlatý prírodný trstinový cukor ( Dry Demerara) sa vyrába kryštalizáciou z čerstvej trstinovej šťavy s vynechaním prídavku aditiva. Vďaka tomu si zachováva prirodzený obsah minerálov, vitamínov a typickú karamelovú chuť. Výborne sa hodí ku sladeniu kávy, pečeniu a dokonale sa ním dá nahradiť biely cukor.

Je to stále len cukor, sacharóza, preto by sme to s jeho konzumáciou nemali preháňať. Trstinový cukor je bohatší na minerálne látky a vitamíny, takže je lepšie stráviteľný a neodčerpáva z tela toľko živín ako trávenie bieleho cukru. Avšak neobsahuje ich až také závratné množstvo, aby sme si ním tieto minerály dopĺňali.

Tajomstvo prírodného trstinového cukru spočíva vo vyššom obsahu zvyškovej melasy. Tá obsahuje cenné minerály, ktoré sa inak pri výrobe cukru strácajú. Podľa obsahu melasy rozlišujeme rôzne druhy prírodného trstinového cukru – od svetlého takmer bieleho cukru po takmer čierny melasový cukor

Zber trstiny a výroba cukru na Mauríciu prebieha spôsobom, ktorý je ohľaduplný k životnému prostrediu. Cukrová trstina je vysoká rastlina podobná bambusu. Dozretá trstina sa pokosí a ihneď prepraví do spracovateľskej fabriky.

Tam sa pomelie a získa sa sladká trstinová šťava. Zo vzniknutej suchej drti, tzv. bagasse, sa vyrába ekologické palivo, ktoré sa používa ako zdroj energie pri výrobe cukru. Potom, čo sa z trstinovej šťavy odstránia mechanické nečistoty usadením a filtrovaním, šťava sa zahustí šetrným odparením. Zo vzniknutého hustého sirupu sa trojnásobnou kryštalizáciou získava cukor. Pri prvej kryštalizácii sa oddeľuje svetlý cukor, pri druhej tmavší cukor a pri tretej najtmavší cukor, ktorý je najbohatší na melasu.Trstinový cukor

  • 2.40€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom