Curry sladké BIO - Sonnentor.

Zloženie: rímska rasca bio, kurkuma bio, koriander bio, žltá horčica bio, senovka grécka bio, šalvia bio, fenikel bio, paprika sladká bio, morská soľ 4%, tymian bio, rozmarín bio, bobkový list bio, zázvor bio.

Pôvod kari ako jedla sa pripisuje Indii, rovnako rozšírené je však aj v pakistanskej, afganistanskej, bangladéšskej, srilanskej, malajzskej, nepálskej a tiež v thajskej kuchyni.

Kari korenie a naše zdravie

Hlavná zložka kari korenia, kurkuma, vo výdatnej miere podporuje činnosť tráviaceho traktu. Spolu so zázvorom sú tiež výborným antioxidantom s antimutagénnym a protinádorovým pôsobením. Indická medicína využíva kurkumu aj pri liečbe chorôb zápalového charakteru, kožných ochorení, rán i podráždeniach pokožky sprevádzaných svrbením, ako i pri žalúdočných potiažach, plynatosti, zápchach. 

Priaznivými účinkami nielen kurkumy, ale i celkového curry korenia na ľudský organizmus sa zaoberali aj vedci z National University v Singapure. Výsledky ich výskumu sú pre milovníkov pikantných jedál s prímesou curry viac ako potešujúce. Spomedzi tisíc opýtaných vo veku od šesťdesiat do deväťdesiattri rokov preukázali tí, so silnými návykmi konzumácie kari výrazne lepšie pamäťové schopnosti. Jedlá s touto prímesou pomôžu aj chorým s diagnózou Alzheimer, nakoľko proces usádzania nebezpečných nánosov Amyloid, môže byť ich konzumáciou výrazne spomalený. Aj k takémuto uzáveru prišli singapurskí vedci po preskúmaní pozitívnych účinkov nenahraditeľného a tiež chutného kari.

Viac informácií o kari.

Pre zaujímavosť

Kari je pôvodne tamilské označenie pokrmu, ktoré pripomína ragú, teda kúsky mäsa, ryby alebo zeleniny v omáčke; v tomto význame je pojem dnes rozšírený v celej Indii. Počas koloniálnej nadvlády však Briti začali tento pojem používať pre korenie, ktoré sa na prípravu tohto pokrmu používa. Keď sa toto korenie dostalo do Európy, ostalo toto nesprávne označenie. V Indii a celej juhovýchodnej Ázii sa dodnes týmto pojmom rozumie iba pokrm, korenie sa označuje ako masálá (ako kari sa vyrába len pre export).

Curry sladké BIO

  • 5.00€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom
Krajina pôvodu
Rakúsko
Kvalita
BIO