Čierny čaj Ceylon Pettiyagalla OP
Krajina pôvodu
Srí Lanka
Zloženie
Camellia sinensis
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
MNOŽSTVO: 5g na 200ml
DOBA LÚHOVANIA20s, 30s, 60s, 90s
POČET NÁLEVOV 3-4
OBSAH KOFEÍNU Stredne povzbudzujúci
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.
Vysoká trieda ceylonského čierneho čaju zo známej záhrady Pettiyagala z oblasti Dimbula s výraznou vôňou lesného medu a bohatou chuťou bez trpkosti a zvieravosti. Vhodný na celodenné popíjanie.
OP je skratka pre Orange Pekoe označujúci štandartný čaj bežnej kvality. Srí Lanské čaje sa delia podľa spôsobu spracovania čajových lístkov. Viac si prečítate tu

Rok zberu: 2018

Na Srí lanke (Cejlon) sa pôvodne pestoval kávovník, ktorí však bol v polovici 19. storočia zničený masívnym rozšírením hrdze Hemileia vastatrix. Po tejto udalosti sa prešlo na pestovanie čajových kerov a produkcií čaju. Klimatické podmienky a zloženie pôvdy prestavovalo výborné podmienky pre tento zámer a v súčastnosti sa Cejlon radí k najväčším producentom čierneho čaju na svete. Podla nadmorskej výšky sa cejlonský čaj delí na high growns (nad 1200 mnm), medium growns (600 až 1200 mnm) a low growns (do 600 mnm). Väčšina produkcie je zastúpená čajom typu broken orange pekoe (BOP), fannings a CTC, ktoré končia v čajových zmesiach, tzv blendoch. Celolisté čaje a čaje iných sort tvoria iba nepatrné percento celej produkcie. 

Po chuťovej a vonnej stránke sú čierne čaje silnejšie a výraznejšie, čo je dané práve plnou oxidáciou čajových lístkov. V náleve chute sušeného ovocia, sladu, zeme, kôstkovín, alebo aj čokolády. Zlomkové čierne čaje (BOP) často dobre chutia obohatené o rôzne korenia, alebo byliny a dobre sa kombinujú napríklad aj s mliekom. Je dobré si pamatať, že čierne čaje pochádzajú z mnoho zemí a majú mnoho podôb a kvalít. Výraz čierny čaj tak zahrňuje tísice chutí a vôni (pokial sa nebavíme o sáčkovanom čaji). Čierny / červený čaj sa okrem Činy vyrába aj v Indii (Darjeeling, Nilgiri), na Srí Lanke alebo v Keni. 


Čierny čaj Ceylon Pettiyagalla OP

  • 6.60€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Čierny čaj Ceylon Pettiyagalla OP, CAJ, Čierne čaje