Červená šošovica lúpaná
Krajina pôvodu
Turecko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
348
Energetická hodnota [kJ]
1476
Tuky [g]
0.9
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0,1
Sacharidy [g]
60
- Z toho cukry [g]
3,7
Vláknina [g]
1,2
Bielkoviny [g]
25
Soľ [g]
0,01
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Červená šošovica si získala svoje miesto v kuchyni ihneď po prvom zoznámení. Nie je nutné ju namáčať a doba varu sa pohybuje okolo 15 minút. Vďaka tomu, že je lúpaná je veľmi vhodná pre kojace mamičky a malé deti, pretože nespôsobuje nadúvanie. 

V kuchyni

Z červenej šošovice môžte uvariť polievku aj kašu ako hlavný chod. Spolu s rozmixovaným pšenom z nej ide ľahko pripraviť zdravá pomazánka. Chutná je aj s pohankou alebo cestovinami. Slúži ako dobré zahusťovadlo napr. do gulášu. Je dobrá aj ako príloha k mäsu alebo vajci. Určite stojí za skúšku šošovica s bulgurom, ktorá sa dá pripraviť na spôsob rizota. Deťom chutí na sladko - s banánom, smotanou a štipkou kari. Naopak muži určite ocenia chuť šošovice s chilli, cesnakom, cibuľou a rajčinovým pretlakom. 


Pre zaujímavosť

V Cunninghamovej encyklopédii o magickej sile potravín sa tvrdí, že šošovica pomáha vniesť do života šťastie a pokoj a je skvelým prostriedkom proti neurózam, depresiám a stresom. A poznáte povery, ktoré spájajú šošovicu v jedle na Veľký piatok alebo pri štedrovečernom či novoročnom stole s celoročným prílivom peňazí? Nie je dôvod to nevyskúšať! 

Červená šošovica lúpaná

  • 2.64€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Červená šošovica lúpaná, SOSOVICA, Surové strukoviny