Zubná niť
Krajina pôvodu
Švédsko
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Zubná niť  v papierovom obale, ktorý zároveň slúži ako jej krabička, čím ekologicky nahrádza plastovú škatuľku klasickej zubnej nite. Je vyrobená z ekologického voľne rozložitelného vlákna PLA.  Mali sme v rukách, resp. v zuboch aj čisto ekologické nite, avšak roztrhli sa pri druhej či tretej zubnej medzierke... čiže moc úžitku neposkytovali. Toto nám príde ako ideálna stredná cesta. 

Používanie dentálnej nite je na udržanie zdravej ústnej dutiny nevyhnutné, pretože len pomocou nej sa dostanete do medzizubných priestorov, kam sa kefka nezmestí. Pomáha predchádzať zubnému kazu, ochoreniam ďasien, zubnému kameňu a nepríjemnému dychu.

Na svete sa však každoročne vyhodí 700 miliónov plastových škatuliek zo zubnej nite. 

Samotná zubná niť je vyrobená z kvalitného nylonu, ktorý sa hladko kĺže medzi zubami a nestrapká sa. Je obalená kandelilovým voskom, vďaka ktorému je vhodná aj pre vegánov, a pokrýva ju vrstvička prírodného xylitolu, ktorý pomáha s remineralizáciou skloviny. Má sviežu príchuť chuť mäty.

Niť bola navrhnutá v spolupráci so švédskymi zubármi. Spoločnosť The Humble Co. z každého predaného produktu prispieva na nadáciu Humble Smile Foundation, ktorá pomáha so starostlivosťou o zuby deťom v oblastiach, kde nemajú prístup k základným hygienickým produktom či dostatočným vedomostiam na túto tému.


Zubná niť

  • 3.60€
  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Zubná niť, ZUBY, Pre všetkých