Čierny čaj Pu Erh
Krajina pôvodu
Čína
Zloženie
Camellia sinensis
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
MNOŽSTVO: 5g na 200ml
DOBA LÚHOVANIA 15s, 30s, 45s, 60s, 120s
POČET NÁLEVOV 5
OBSAH KOFEÍNU Mierne povzbudzujúci
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Veľkolistý pu-erh z provincie Yunnan na juhu Číny. Suché listy sú veľké, tvrdé a tmavohnedé. Nálev je tmavý, červenohnedý. Chuť je výrazná a silná, typicky zemitá.  Existuje všeobecný názor o tom, že pu-erh má voňať ťažko, zemito až zatuchlo. Staršie pu-erhy môžu voňať zemito, ale nie plesnivo a zatuchlinou - to je znakom nesprávneho skladovania. Pu-erh je oddávna známy vďaka svojim liečivým účinkom. Znižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, napomáha chudnutiu, priaznivo ovplyvňuje spánok, trávenie, má antibakteriálne účinky a pomáha vylučovať jedy (škodlivé látky a toxíny) z tela.


Rok zberu: 2012


Pu-er sa okrem oxidácie ako každý čierny čaj aj fermentuje. Vďaka svojej špecifickej chuti bol pu-er v čínskej komunite stále viac obľúbený a žiadaný. Postupom času začal dopyt prevyšovať ponuku a tak sa vyrojilo mnoho obchodníkov, ktorí listy yunnanských čajovníkov začali miešať s lístami iných oblastí (vznikol tzv blend pu-er), ale často sa stávalo, že v celej zmesi nakoniec nebol ani jeden lístok z Yunnanu. Už samotný názov pu-er totiž umožňoval zvýšit cenu čaju. Kvôli tejto praxi postupne prestalo platiť, že čaj obchodovaný v meste Pu-er je skutočný pu-er. 


Zpracovanie čaju pu-er je pomerne zložité a nedá sa rozdeliť do jednotlivých bodov. Pre približnú predstavu by sa však jeho "výroba" dala popísať takto: Po zbere sa čaj nechá vnútorne zvädnúť na cca 10 hodin. Volá sa to kill green proces (aby z neho nevznikol zelený čaj). Zastaví sa prirodzene prebiehajúca oxidácia. Potom sa listy šúlajú až kým sú úplne zrolované. Následne sa sušia na slnku pri teplote okolo 30°C po dobu 3-5 hodin. Vznika hotová maocha. Maocha sa rôzne lisuje, alebo tvaruje a necháva sa zrieť. Tu už je to ako s vínom. Čim starší pu-er tým sa považuje za kvalitnejší... 
Čierny čaj Pu Erh

  • 7.00€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Čierny čaj Pu Erh, CAJ, Čierne čaje