Slnečnicový olej BIO
Krajina pôvodu
Slovensko
Kvalita
BIO

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
900
Energetická hodnota [kJ]
3700
Tuky [g]
100
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
7
Sacharidy [g]
0
Vláknina [g]
0
Bielkoviny [g]
0
Soľ [g]
0
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Slovenský, slnečnicový , za studena lisovaný a BIO! Konečne máme aj my dobrý olej na vyprážanie a varenie. U nás samozrejme na čapovanie. 

Slnečnicový olej za studena lisovaný  vďaka čomu Vám chuť slnečnicových semiačok ešte dlho zostane na jazyku! Obsah kyseliny olejovej zabezpečuje vysokú tepelnú stabilitu a tak  má uplatnenie všade tam, kde je olej vystavený vysokým teplotám – varenie, pečenie, fritovanie. Samozrejme hodí sa aj na šaláty a studenú kuchyňu.  Vyznačuje sa charakteristickou slnečnicovou chuťou a vôňou. 

Vyrobený na Slovensku, zo suroviny vypestovanej na jednej z najúrodnejších oblastí južného Slovenska - na Žitnom ostrove.

Je lisovaný za studena - šetrne a bez použitia chémie a akýchkoľvek iných prídavných látok. Takto získaný olej si zachováva všetky nutrične cenné látky, ktoré sú prítomné v slnečnicových semiačkach - predovšetkým nenasýtené mastné kyseliny - Omega-6 a Omega-9 a vysoký obsah prírodného vitamínu E.

Pri lisovaní sa zameriavame na „high oleic“ odrody slnečnice s vysokým (až 82%) obsahom kyseliny olejovej, čo zaručuje mimoriadne vysokú tepelnú a oxidačnú stabilitu nášho oleja.

V BIO kvalite. 

Pár superlatív:

  • Pochádza z prvého a zároveň jediného šetrného lisovania za studena.
  • Je vyrobený výlučne mechanickými procesmi bez použitia chemických látok, nie je rafinovaný.
  • Bez cholesterolu, bez GMO.
  • Lisovaný zo slnečnice s vysokým obsahom mono-nenasýtených mastných kyselín (kyselina olejová alebo Omega-9), čím sa odlišuje od štandardných rastlinných olejov. Vďaka tejto vlastnosti je mimoriadne odolný vysokým teplotám.
  • Obsahuje v oleji rozpustný vitamín E, cenné nenasýtené mastné kyseliny a antioxidanty v ich prirodzenej forme.
  • Slovenský výrobok, od osiva po gastronomický zážitok!

Slnečnicový olej BIO

  • 3.90€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Slnečnicový olej BIO, OLEJ, Oleje