Slivky natural BIO
Krajina pôvodu
Česko
Kvalita
BIO

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
240
Energetická hodnota [kJ]
1005
Tuky [g]
0,38
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0
Sacharidy [g]
63,88
- Z toho cukry [g]
38.13
Vláknina [g]
7.1
Bielkoviny [g]
2,18
Soľ [g]
0.02
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Sušené slivky sú neprisladzované a nesírené, bez kôstky. 

Prvé sadenice priviezol na naše územie panovník Karol IV. Od toho vznikol nárečový názov „karlátka“. Dodnes slivky patria medzi obľúbené ovocie a miesto si nájdu takmer v každom ovocnom sade. Prapredkom sliviek sú pravdepodobne trnky, z ktorých sa kdesi v okolí Kaukazu vyvinul nový druh, základ dnešných sliviek. Slivky sa najprv dostali do Grécka, kde ich v 3. storočí pred naším letopočtom opísal zakladateľ náuky o ovocných stromoch. Boli považované za veľmi výživné ovocie už v dobe starého Egypta. Dávali sa do hrobiek starých Egypťanov ako zásoba jedla, aby mŕtvi netrpeli hladom. Sušené slivky dodávali energiu i dlhým karavánam obchodníkov cestujúcim v púšti za obchodom.

V kuchyni

Sušené slivky sa dajú konzumovať samostatne, ale pridávame ich aj do kapustnice, ale aj do hustej fazuľovej polievky. 

Jeden netradičný recept - Sušené slivky ovinieme tenkými pásikmi oravskej slaniny, prepichneme špáradlom a chvíľu prudko zapečieme v rúre. Netradičné chuťovky sú výborné. Na prizdobenie môžeme použiť kúsky sušených alebo čerstvých sliviek.

Slivky v mede - V malej rajničke pomaly zohrejeme med. Keď začne karamelizovať, sparené sušené slivky napichneme na špáradlá, namáčame v mede a necháme stuhnúť. Môžeme ich ešte obaliť aj v mletých orechoch. 

Slivkové jednohubky - Sušené slivky dobre poumývame a potom ich sparíme v horúcej vode. Do každej slivky dáme trochu orechovej plnky. Pripravíme si ju zmiešaním 100 g rastlinného masla, 70 g práškového cukru a 100 g pomletých orechov. Naplnené slivky prepichneme špáradlom a namočíme do roztopenej čokolády. Necháme stuhnúť a poukladáme do papierových košíčkov. 


Slivky natural BIO

  • 24.97€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Slivky natural BIO, SLIVKY, Pochutiny