Ryža natural
Krajina pôvodu
Taliansko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
361
Energetická hodnota [kJ]
1510
Tuky [g]
2
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0.4
Sacharidy [g]
78
- Z toho cukry [g]
0.5
Vláknina [g]
1,5
Bielkoviny [g]
7
Soľ [g]
0.01
Distribútor
Actinidia, s.r.o.

Ryža natural je bez pochýb jednou z najzdravších potravín, po ktorých môžete siahnuť. Označuje sa tiež ako ryža nelúpaná alebo pololúpaná.  Na rozdiel od klasickej bielej ryže okrem škrobu obsahuje aj podstatnú časť šupky a klíčku, ktoré majú všetky dôležité živiny - fenoly (napr. kyselina ferulová so silným antioxidačným účinkom), esenciálne mastné kyseliny, vitamíny B a minerály.

Ryža natural a naše zdravie

Natural ryža obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamín B a E, draslík aj železo. V tele pomáha regulovať obsah vody, čistí tráviaci trakt a pri pravidelnej konzumácii tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Navyše neosahuje lepok, nespôsobuje nadúvanie a pomáha pri regulácii váhy. Vďaka pomalému uvoľňovaniu cukru do krvi je ryža natural vhodná aj pri cukrovke alebo hypoglykémii, znižuje krvný tlak. Prospieva aj kvalite vlasov, nechtov, pokožke a kostiam. Posilňuje tiež imunitný systém, má vysoký obsah vlákniny, vitamínu B6, fosforu, horčíka, chrómu aj selénu.

V kuchyni

Ryža natural vyžaduje dlhší čas varenia než biela ryža z dôvodu prítomnosti obalových vrstiev zrna. Ryžu opláchneme vodou a pred vlastným varením ju dáme na 2-3 hodiny namočiť, potom varíme vo väčšom množstve (1:3) osolenej vody 20 - 30 minút. Používa sa na prípravu príloh, šalátov, sladkých jedál.

Ryža natural

  • 1.49€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom