Ražná chlebová múka  BIO
Krajina pôvodu
Česko
Kvalita
BIO
Alergény
obilniny (1)

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
346
Energetická hodnota [kJ]
1463
Tuky [g]
2.2
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0.3
Sacharidy [g]
66.9
- Z toho cukry [g]
0.9
Vláknina [g]
6.3
Bielkoviny [g]
11.4
Soľ [g]
0.01
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Chlebová múka má v porovnaní s hladkou múkou tmavšiu farbu a hrubšiu štruktúru. Vďaka tomu naväzuje viac vody. S cestom sa dobre pracuje a je nelepivé. Chuť upečených produktov je výraznejšia a striedka je pórovitejšia v porovnaní s hladkou múkou.

Preto je vhodná na pečenie chleba v domácich pekárňach ale aj v peci či rúre. Môže sa použiť už na rozbehnutý kvások. (Na začiatočné rozbiehanie kvásku je vhodnejšia ražná celozrnná múka)


Raž je obilninou, ktorá sa kedysi pestovala v extrémnom prostredí, tam kde bolo sucho a chladno. Konzumovali ju hlavne Germáni, Kelti a Slovania vo forme výživnej kaše. Na území Slovenska bolo jej pestovanie známe už pred príchodom Slovanov.

V kuchyni

Pečie sa z nej pečivo predovšetkým ražný chlieb, ktorý je veľmi aromatický, ale ostáva dlho šťavnatý a čerstvý.  Raž je najvhodnejšia obilnina pre tvorbu tradičného kvásku, ktorý pri pečení chleba nahradí kvasnice. 

Je veľmi vhodná pre domáce pečenie chleba. Táto chlebová múka má v porovnaní s klasickou múkou tmavšiu farbu a hrubšiu štruktúru, aby naviazala viac vody a cesto z nej je potom hutnejšie.

Je vhodná na pečenie v domácich pekárňach ale aj v peci či rúre.

Výroba kvásku

Ražná chlebová múka BIO

  • 1.69€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Ražná chlebová múka BIO, MUKA, Múky a kaše