Krajina pôvodu
Turecko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
248
Energetická hodnota [kJ]
1038
Tuky [g]
1
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0
Sacharidy [g]
64
- Z toho cukry [g]
57
Vláknina [g]
15
Bielkoviny [g]
4
Soľ [g]
0
Distribútor
Actinidia, s.r.o.

Sušené figy sú neprisladzované, nesírené, sušené na slnku. 

Figa je orientálne ovocie zo stromu figovníka. Figa bola známa už pred vyše 3 000 – 3 400 rokmi. Figovníka je až vyše 700 druhov. Sú vzácne aj preto, že žiadny iný druh ovocia neobsahuje taký podiel minerálov ako práve figy.

Figy a naše zdravie

Figy obsahujú vlákninu, draslík, rastlinné steroly, ficín, polyfenoly, vitamín B6, vápnik, železo, horčík, mangán, draslík. Sušené figy podporujú trávenie, vyprázdňovanie, odvodňujú a upokojujú telo, prečisťujú obličky a močové cesty a pomáhajú krajšej pleti. Plínius napríklad tvrdil, že figy varené vo víne sú najlepším prostriedkom k rozháňaniu nádorov a opuchov. Stáročnými tradíciami sa vyskúšalo a overilo liečebné i podporné pôsobenie plodov figovníka pri srdcovo-cievnych ochoreniach, chudokrvnosti, únave, ako močopudný prostriedok i prostriedok na zmäkčenie stolice. Odvar fíg v mlieku sa používa na liečbu kašľa, bolesti v hrudi i krku, pri prechladnutí, angíne a preťažení hlasiviek.

V kuchyni

Figy sa hodia nielen na priamy konzum, ale i výrobu lekvárov, džúsov, vína, zákuskov, pridávajú sa do mnohých jedál a po upražení sa z nich pripravuje originálna káva. 


Figy Lerida

  • 1.32€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom