Tekvica v šupke pražená solená je pochúťkou, ktorá vplýva priaznivo na ľudský organizmus. Lúskanie podporuje tvorbu slín a rozžutá šupka je akoby kefou, ktorá prechodom cez tenké črevo čistí jeho steny.

Tekvica veľkoplodá je jednoročná kultúrna rastlina z čeľade tekvicovité. Pochádza z Ameriky, kde bola pestovaná Inkami. Tekvica veľkoplodá je pôvodom zo Západnej hemisféry, odkiaľ sa rozšírila a dnes sa pestuje aj v Európe, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande. Najväčšími producentmi sú USA, Mexiko, India a Čína. Ročne sa v USA vypestuje až 1,5 milióna ton. 

Tekvicové semienka a naše zdravie

Semienka obsahujú fytosteroly čiže rastlinné estrogény, ktoré bránia rozvoju nádorov a znižujú negatívne účinky xenoestrogenů (umelých hormónov), tiež bielkoviny, enzýmy, karotény, provitamíny vitamínu A, vitamín C, B1, B2, B3, E, minerály - vysoký je obsah zinku , selénu, draslíka, fosforu, horčíka, vápnika, selénu, medi, mangánu. Zinok, ktorý sa vyskytuje v tekvicových semienkach, je základnou zložkou 25 enzýmov, ktoré sa podieľajú na zažívanie a metabolizmu, pretože podporujú proces trávenia aj peristaltiku hrubého čreva. Tekvicové semienka sa oddávna používajú v ľudovom liečiteľstve proti črevným cudzopasníkom - semienka obsahujú látku, ktorá znižuje priľnavosť tela pásomnice a pomáha ju vypudzovať z tela von. Semienka sú najlepším zdrojom prírodného zinku potrebného pre stavbu kostí a vôbec všetkých tkanív v tele. 


Tekvica v šupke pražená solená

  • 1.06€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom
Krajina pôvodu
Slovensko