Krajina pôvodu
Slovensko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
252
Energetická hodnota [kJ]
1055
Tuky [g]
7
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
1
Sacharidy [g]
2
- Z toho cukry [g]
0
Vláknina [g]
54
Bielkoviny [g]
20
Soľ [g]
0
Distribútor
Actinidia, s.r.o.

Silybum marianum - Pestrec mariánsky - Ostropestrec poznáme, ako bodliak. Veľmi dekoratívny bodliak, ktorý mnohí z nás pestujú, ako okrasnú záhradnú bylinu.


Pestrec a naše zdravie

Rastlina obsahuje silymarín, ktorý sa používa pri liečení pečene. Je to jedna z najúčinnejších látok na ochranu pečene. V ľudovom liečiteľstve sa používal pri nedostatku materského mlieka, liečbe žltačky a poruchy žlče. Pestrec mariánsky je jedným z najlepšie preverených prírodných liekov na choroby a regeneráciu pečene. Vďačí za to látke menom silymarín, pokladanej za najefektívnejšiu, čo sa týka obnovy pečeňového tkaniva. Táto látka je ešte silnejšia, ako vitamíny C a E. Účinky silymarínu sú také výrazné, že sa úspešne používa dokonca aj na regeneráciu silne poškodenej pečene u drogovo závislých. Lieči sa ním tiež takzvaná tučná pečeň, následky infekčných zápalov (žltačka) a podobne.  Pestrec znižuje cholesterol, zlepšuje trávenie, napravuje sliznicu maternice, chráni žily a cievy, bojuje proti infekčnej mononukleóze, pomáha proti nízkemu tlaku. Používa sa pri otravách jedmi najrôznejších druhov, vrátane otravy hubami a navyše je obrovským prínosom pri boji proti migréne, závratom, depresiám, astme, alergiám, ale aj nevoľnostiam počas cestovania.

Použitie

Vysoké teploty a nesprávna príprava ničia účinné látky, vitamíny a antioxidanty. Preto sa všeobecne odporúča konzumovať niektoré plody prírody v prirodzenom stave, nie tepelne upravené.

Je dôležité, aby sa Pestrec nedostal do kontaktu s kovom a pri jeho drvení sa musíme vyvarovať teplotám nad 40°C. Pri tejto teplote (a samozrejme aj vyššej) sa totiž znehodnocuje, až úplne ničí účinná látka silymarín, vďaka ktorej má pestrec také široké účinky na našu pečeň.

 Pestrec sa použía surový alebo drtený na priamu konzumáciu.


Pestrec mariánsky

  • 2.04€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom