Krajina pôvodu
Spojené štáty
Alergény
orechy (8)

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
748
Energetická hodnota [kJ]
3132
Tuky [g]
72
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
6
Sacharidy [g]
13.9
- Z toho cukry [g]
4
Vláknina [g]
9.6
Bielkoviny [g]
9.2
Soľ [g]
0
Distribútor
Actinidia, s.r.o.

Pekan je veľký mohutný strom, ktorý dorastá do výšky 45 metrov a dožíva sa až 300 rokov. Pôvodom tento strom pochádza zo Severnej Ameriky, rastie predovšetkým v údolí rieky Mississippi. V Amerike sú tieto orechy také obľúbené, že dokonca vyhlásili mesiac apríl za mesiac pekanových orechov.

Pekanové orechy a naše zdravie

Pomáhajú pri chrípke a prechladnutiu, bojujú proti škodlivým  baktériám a vírusom, posilňujú pamäť a znižujú cholesterol. Výskumníci zistili, že približne jedna hrsť pekanových orechov denne pomáha ochraniť náš nervový systém. Ďalším výskumom bolo zistené, že ak si budeme pridávať pekanové orechy do stravy, pomôžeme oneskoriť a spomaliť postup degenerácie motorických neurónov spojených s vekom ( amyotrofická laterálna skleróza ( ALS ) , známa aj ako Lou Gehrigova choroba ).

Pekanové orechy obsahujú viac ako 70% tuku a až 10% bielkovín. Obsahujú ešte vitamín A, draslík, vápnik, železo a taktiež vitamíny skupiny B. Oriešky sú výborným zdrojom vitamínu E.

V kuchyni

Pekanové orechy môžte jesť len tak alebo ich nakrájajte na kúsky a pridajte ku konci varu do jablčného kompótu, ktorý pripravíte z kúskov jabĺk, škorice, hrebíčku a trstinového cukru alebo iného sladidla. Použiť sa dajú aj nakrájané krátko opražiť a pridať na kašu či na puding. Majú také isté použitie ako vlašské orechy, nakoľko majú dosť podobnú chuť.

wiki


Pekanové orechy

  • 27.84€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom