Olivový olej extra panenský 2L Nefiltrovaný
Krajina pôvodu
Španielsko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
815
Energetická hodnota [kJ]
3412
Tuky [g]
100
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
12
Sacharidy [g]
0
Vláknina [g]
0
Bielkoviny [g]
0
Soľ [g]
0
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Poctivý olivový olej z Česko Španielskej firmy Lozano-Červenka. Krásny príbeh, za ktorým sú manželia Carlos Lozano a Eva Červenková spolu s Evinou sestrou Lidou. Ozajstná rodinná firma. Ich olivové háje sú na Juhu Španielska v oblasti Jaen. Nám učarovala jemná chuť ich oleja. 

Olej je z olív odrody Arbequina. Je to odroda ovocnej, jemne sladkastej chuti. Jej plody sú malé, ale obsahujú veľké množstvo oleja. Z tohto dôvodu sa využívajú hlavne na výrobu olivového oleja. Lisovaný mechanickými procesmi a za studena. Kyslosť oleja je 0.2%. Obsahuje vitamín E, vitamín A, polynasýtené mastné kyseliny a mononasítené mastné kyseliny. 

Nefiltrovaný olej je chuťovo výraznejší a ešte mierne zdravší. Zostávajú v ňom maličké kusky olív, okom ich síce nevidno, ale časom sa môžu usádzať. Pri varení sa môže viac pripalovať, preto je najviac vhodný na priamu konzumáciu. 

Balenie: 2l plechovka

Úroda: jeseň 2019

V kuchyni

Pre stredomorskú kuchyňu je olivový olej jednou zo základných surovín. Jej lahodná chuť sa dobre kombinuje s paradajkami, vajcami, rybími pokrmy alebo len tak jednoducho s pečivom. Je vhodný pre studenú aj teplú kuchyňu, dôležité je pri jeho ohrievaní nepresiahnuť teplotu 210 stupňov Celzia.

Olivový olej extra panenský 2L Nefiltrovaný

  • 25.00€
  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Olivový olej extra panenský 2L Nefiltrovaný, OLEJ, Oleje