Slnečnicový olej za studena lisovaný je vyrobený na Slovensku z výlučne regionálnych surovín a získal certifikát "Regionálny produkt Hont". Je lisovaný šetrnou metódou za studena, prvé lisovanie a je vyrobený bez tepelnej úpravy a akejkoľvek chemickej úpravy. Olej je prirodzene usadený bez rafinovania a filtrácie, čím si olej zachováva všetky cenné látky.

Olej je vyrobený zo surových semien, kvalita RAW.

Slnečnicový olej a naše zdravie

Svojím zložením priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém a na hladinu cholesterolu v krvi, na sliznicu - ukľudňuje všetky sliznice v tráviacom trakte, hlavne v spodnej časti hrtanu, prispieva k stimulácii látkovej výmeny. Je tiež bohatý na vitamín E, ktorý je prírodným antioxidantom a má tak posilňujúci antioxidačný účinok pri obnove všetkých telesných buniek, pomáha ovplyvňovať činnosť štítnej žľazy, pri nervových ochoreniach a má priaznivé účinky na pokožku.

V kuchyni

Keďže je olej lisovaný z tradičných odrôd slnečnice (a nie z vyšlachtených vysokoolejnatých odrôd), dosiahne bod dymenia už pri 130°C, preto ho odporúčame len na použitie v studenej kuchyni do šalátov a nátierok. 

[zdroj]

Slnečnicový olej

  • 7.00€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom
Krajina pôvodu
Slovensko