Olivový olej extra panenský nefiltrovaný z olív orody Arbequina. Arbequina je odroda ovocnej, jemne sladkastej chuti, ktorej použitie je skôr v studenej kuchyni. Jej plody sú malé, ale obsahujú veľké množstvo oleja. Z tohto dôvodu sa táto odroda využíva hlavne na výrobu olivového oleja.

Olivový olej a naše zdravie

Olivový olej je jednou z najdravších surovín na svete. Obsahuje totiž vysoké množstvo mono-nenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, je vyhľadávaný aj v liečiteľstve, farmácii a kozmetickom priemysle.
Pôsobí preventívne pred kardiovaskulárnym a nádorovým ochorením a má výrazné antioxidačné účinky. Obsahuje vitamíny A, D, K, E a napomáha niektorým ďalším vitamínom rozpustným v tukoch v ich vstrebávanie do organizmu, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí proti zápche a nadúvaniu. detoxikačné účinky a podporuje metabolizmus tukov a napomáha tráveniu, je vhodným doplnkom stravy pri redukčnej diéte. Ďalej podporuje vstrebávanie vápnika a funkciu žlčníka, spomaľuje starnutie.

V kuchyni

Pre stredomorskú kuchyňu je olivový olej jednou zo základných surovín. Jej lahodná chuť sa dobre kombinuje s paradajkami, vajcami, rybími pokrmy alebo len tak jednoducho s pečivom. Je vhodný pre studenú aj teplú kuchyňu, dôležité je pri jeho ohrievaní nepresiahnuť teplotu 210 stupňov Celzia.

Olivový olej extra panenský

  • 9.23€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom
Krajina pôvodu
Španielsko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
815
Tuky [g]
100
Sacharidy [g]
0
Bielkoviny [g]
0
Vláknina [g]
0