Olej z vlašských orechov 200ml
Krajina pôvodu
Slovensko
Alergény
orechy (8)
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Vlašský orech je plod orecha kráľovského, ktorý sa skladá z jadra obklopeného pevnou drevnatou škrupinou. Vlašské orechy rastú na stromoch približne od štvrtého roka u štepených stromov a od dvanásteho roka u semenáčov. Vlašské orechy sú veľmi starou potravinou, ktorá je zrejme konzumovaná už od neolitu, ako dokladajú archeologické nálezy z oblasti Périgord vo Francúzsku. Dlhoročným pestovaním vzniklo niekoľko odrôd, dnes ich poznáme asi 150 druhov. Ako vlasť orechov sa väčšinou uvádza územie cez Malú Áziu až do západnej Číny. 

Olej z vlašských orechov je vyrobený na Slovensku z výlučne regionálnych surovín. Získal certifikát "Regionálny produkt Hont". Prvé lisovanie šetrnou metódou za studena a výroba bez tepelnej úpravy a akejkoľvek chemickej úpravy zabezpečuje zachovanie všetkých výživných látok v oleji obsiahnutých. Olej je prirodzene usadený, nefiltrovaný, nerafinovaný.

Olej je vyrobený zo surových vlašských orechov, kvalita RAW.

Olej z vlašských orechov a naše zdravie

Má vysoký obsah stopových prvkov, železa, vitamínov a antioxidantov. Látky obsiahnuté v tomto oleji, najmä Omega-3 a Omega-6, vitamíny E, C, B -B1, B2, B3 (niacín), B6 , železo a mangán sú veľmi dôležité pre organizmus : majú priaznivý vplyv na funkciu srdca a ciev, na hladinu cholesterolu, na pečeň, žlčník a zažívací systém. Chránia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, spomaľujú procesy starnutia buniek a zvyšujú obranyschopnosť organizmu. Pravidelná konzumácia oleja priaznivo pôsobí na centrálny nervový systém a funkciu mozgu, zlepšuje pamäť, zvyšuje schopnosť koncentrácie a dokáže regenerovať mozgové bunky. Vďaka vysokému obsahu železa sa stáva výborným podporným prostriedkom pri anémii.

V kuchyni

Olej používajte len na studeno: okrem klasických zeleninových šalátov, sa výborne hodí k dobrému syru, ale aj k ovocnému šalátu, k jogurtu s müsli, k tvarohu, na krupicovú či ovsenú kašu, palacinky a parené buchty namiesto masla.

[zdroj]
Olej z vlašských orechov 200ml

  • 15.98€
  • Dostupnosť: Skladom