Nakličovací pohár
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Jednoduchý, praktický, ľahko udržiavateľný. Či už klíčenie poznáte alebo chcete začať, pohár vrelo odporúčame! My sami ho doma používame už niekoľko rokov a je stále ako nový.

Pohár spĺňa všetky kritéria na rýchle a pohodlné nakličovanie. Je rozšírený na bokoch, namiesto uzáveru je sitko z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sa ľahko čistí vďaka odnímateľnosti od samotného viečka.

Je vhodný na nakličovanie všetkých druhov obilnín, strukovín a väčšiny zelených klíčkov. Z našej ponuky si k nemu môžete vybrať napríklad mungo, šošovicu, či slnečnicu alebo niektoré z obilnín. Zelené klíčky ako napr. ďatelinku, kaleráb, brokolicu a pod. zatiaľ nepredávame, no dajú sa v pohári tiež klíčiť. Pohár nie je vhodný na nakličovanie gélových semienok horčice, rukoly a žeruchy.

Objem: 750 ml

Čo je to klíčok a prečo to vlastne robiť?

Klíčok vzniká zasadením semienka a jeho prebudením k životu. Ten následne rastie až do veľkosti dospelej plodiny. Na sadenie do zeme však treba vhodné ročné obdobie, kvalitnú pôdu a dlhodobú starostlivosť. Klíčok však vieme získať aj oveľa jednoduchším spôsobom. Nakličovanie je realizovateľné v hociktorom ročnom období, vo vašej vlastnej kuchyni a s výsledkom viditeľným už o pár dní. Klíčky tiež obsahujú oveľa väčšie množstvo bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov ako dospelá plodina. Sú zásaditou potravinou, preto prispievajú k predchádzaniu rôznych chorôb.

Klíčenie je teda radostnou formou ako si doma vytvoriť zdravú potravinu. 

Nakličovací pohár

  • 15.00€
  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Nakličovací pohár, Bezodpadu doplnky