Mango natural
Krajina pôvodu
Thajsko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
310
Energetická hodnota [kJ]
1311
Tuky [g]
2,3
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
0.5
Sacharidy [g]
65
- Z toho cukry [g]
64
Vláknina [g]
8,7
Bielkoviny [g]
3
Soľ [g]
0.06
Distribútor
Actinidia, s.r.o.

Mango je tropické ovocie, plod mangovníka. Nie je známy jeho presný pôvod, ale predpokladá sa, že mango pochádza z južnej a juhovýchodnej Ázie. V Indii, Barme, na Srí Lanke, v Pakistane a Bangladéši boli nájdené fosílie staré 25 až 30 miliónov rokov.

Mango a naše zdravie

Mango pôsobí preventívne proti infekciám a chorobám z prechladnutia a zabezpečuje zdravý vývoj slizníc. Taktiež upokojuje nervy, oživuje farbu pokožky a vlasov a pomáha pri poruchách zraku a šerosleposti.

Pri kombinovaní manga s tekutinami však môžete mať problém s nepríjemnou bolesťou žalúdka.

Toto tropické ovocie má neobvykle vysoký obsah vitamínu C, E a betakaroténu. Všetky sú nevyhnutné pre náš imunitný systém a chránia naše telo pred voľnými radikálmi a starnutím buniek. Mango patrí medzi najbohatšie prírodné zdroje vitamínu B6. Jeho nedostatok sa prejavuje nervozitou, nespavosťou, nesústredením a depresiami. Ďalej obsahuje mangán, meď, kyselinu pantoténovú, ktorá oživuje farbu a kvalitu vlasov a bráni ich nadmernému vypadávaniu, zinok, draslík, vápnik, fosfor,horčík, sodík. Dalo by sa povedať, že mango je taká prirodzená „tabletka“ zdravia.

Pre zaujímavosť

V Indii sa plody i rastlina tešia obzvlášť veľkej obľube. Mango je považované za národné ovocie a jeho strom sa považuje za symbol moci a sily. Pre hindov a budhistov má dokonca i náboženský význam. Strom sa dožíva až 350 rokov.

Mango natural

  • 2.33€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom