Konopný olej 250 ml
Krajina pôvodu
Slovensko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
900
Energetická hodnota [kJ]
3768
Tuky [g]
99.9
- Z toho nasýtené mastné kyseliny [g]
11
Sacharidy [g]
0
- Z toho cukry [g]
0
Bielkoviny [g]
0.08
Soľ [g]
0
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Konopný olej máme momentálne v 250 ml fľašiach. Konopný olej od firmy Cannavita s najvyššou kvalitou na trhu. Obsah Omega 3 sa nedá porovnať so žiadnym iným olejom. Lisovaný za studena a vyrábaný z najkvalitnejších konopných semienok. Podiel polynenasýtených mastných kyselín Omega 6 a Omega 3 pomerom 3:1 sa tak stáva najdokonalejším vyváženým pomerom pre ľudský organizmus. Konopný olej je vhodný pre celiatikov, diabetikov, deti, ľudí s alergiami a tehotné ženy.

Konopný olej je produktom z konope siateho. Tento olej má najvyšší podiel účinných látok zo všetkých rastlinných olejov. Teda konopný olej je najzdravší zo všetkých olejov a má najlepšie účinky na zdravie. Konopný olej je vyrábaný prvým lisovaním, je nefiltrovaný, bez chemickej a tepelnej úpravy.


V kuchyni

Konopný olej má typickú výraznú vôňu a ľahko orieškovú chuť. Používa sa výhradne za studena, buď na priamu konzumáciu, alebo na dochutenie šalátov, pomazánok, marinád a studených omáčok, rovnako ako dochucovadlo do záliviek a už hotových pokrmov teplej kuchyne, napr. na zemiaky alebo ryžu. 

Pre zaujímavosť

Konopný olej obsahuje až 80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo zaraďuje konopný olej na absolútnu špičku medzi rastlinnými olejmi. Pre porovnanie druhý - slnečnicový olej obsahuje 70%, sójový 60%, repkový 30% a olivový 10%.  Konopný olej obsahuje aj špeciálnu Omega-3 kyselinu SDA (kyselina stearidonová) a Omega-6 kyselinu GLA (kyselina gama-linolénová) a to ako jediný medzi bežnými jedlými rastlinnými olejmi. 

V porovnaní so špeciálnymi zdrojmi GLA alebo Omega 3 kyselín a pod., nehrozia žiadne zdravotné riziká, je dokonale vyvážený a nakoniec aj ekologický. Konopa je rastlina, ktorá sa radí k najekologickejšie pestovaným rastlinám vôbec.


Konopný olej 250 ml

  • 10.80€
  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Konopný olej 250 ml, OLEJ, Oleje