Konopný čaj porciovaný
Krajina pôvodu
Slovensko
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
DOBA LÚHOVANIA 5 až 10 min
POČET NÁLEVOV 1
OBSAH KOFEÍNU neobsahuje
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

Obsahuje kvety aj listy konopy. Vyrobené v SR z evidovaného a kontrolovaného porastu odrôd schválených na pestovanie v EÚ. Neobsahuje THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), nemá omamné účinky. Neobsahuje teín (kofeín), triesloviny.

Konopa je jedna z najúčinnejších liečivých rastlín so širokospektrálnym účinkom s jedným z najvyšších obsahov vitagénov. Príjemný aromatický čaj s nežnou konopnou arómou, hnedozelenej farby, zemito-konopnej chuti. Možno ho piť kedykoľvek vo dne alebo v noci, teplý alebo studený. Sladiť cukrom alebo medom.

Jeden sáčik obsahuje 1.8 g konopnej čajoviny.

Vhodný pri nespavosti, migrénach, bolestiach kĺbov, svalových kŕčoch, fantómových bolestiach a bolestiach všeobecne, astme, dýchacích ťažkostiach, cukrovke, poruchách spánku a nálady. Používa sa ako podporný prostriedok pri liečbe mnohých ochorení (Parkinsonova, Crohnova a Alzheimerova choroba, AIDS, infarkt myokardu, reumatická artritída, následky chemoterapie pri liečbe rakoviny, psychické ťažkosti, alkoholizmus, tbc, skleróza multiplex a mnohé ďalšie). 

Podporuje trávenie a funkcie vnútorných orgánov. Neodporúča sa pri vážnych psychických ochoreniach, schizofrénii, tiež pri chorobách srdca a ciev.

Nemali by ho často piť deti a mladiství a tehotné.


Vhodný je tiež na kuchynskú úpravu, prípravu odvarov, výťažkov, obkladov, kúpeľov, inhalačných kúr, atď.

PRÍPRAVA:

Jeden sáčik zaliať 150 – 500 ml vriacej vody, lúhovať 10 - 15 min . Pre spestrenie chuti možno konopný čaj kombinovať s ďalšími bylinami (baza čierna, žihľava, medovka, mäta, list čiernej ríbezle, maliny alebo ostružiny, sušené ovocie, šípky, vanilka, škorica).

Tip: Čaj po odstavení prelejte pomaly cez sitko naplnené ľadom a pohár ponorte do inej nádoby so studenou vodou. Rýchlym ochladením zostáva aróma lepšie zachovaná.

Odporúčanie na noc: čaj zo 1/4 l vody a 1/4 litra mlieka, ochutiť cukrom a škoricou.

Liečivé účinky sa zvýšia krátkym povarením čaju (5-10 min.), s pridaním kvalitného jedlého oleja - konopného (1 lyžičku na šálku).

Konopný čaj porciovaný

  • 1.35€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom