Čierny čaj Lapsang Souchong
Krajina pôvodu
Čína
Zloženie
Camellia sinensis
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
MNOŽSTVO: 5g na 200ml
DOBA LÚHOVANIA 20s, 30s, 60s, 90s
POČET NÁLEVOV 3-4
OBSAH KOFEÍNU Stredne povzbudzujúci
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

ZHENG SHAN XIAO ZHONG "Lapsang Souchong" je červený čaj údený nad borovicovým drevom. Ide o tradičnú, ručne spracovanú špecialitu z hôr Wu Yi z provincie Fujian. Nálev má príjemnú, silnú, hladkú a ušľachtilú dymovú chuť. Pre tento čaj je typická a žiadaná vôňa borovicového dreva a ihličia, ktorá tu je plne zastúpená a spolu s kvalitnými čajovými lístkami vytvára harmonický celok, ktorý sa docieli len autentickým tradičným postupom spracovania.

U lacných napodobenín tohto obľúbeného a ceneného čaju je totiž typická dymovosť až údenosť príliš silná a úplne prebíja všetky ďalšie vône a chute čaju.

V Číne sa červený čaj známi pravdepodobne už od 7. storočia a pôvodne sa nazýval sivý čaj. Neskôr sa v Číne zažilo a dodnes urdržalo označenie červený čaj spojený s farbou nálevu. Čierný čaj je názov používaný v západném svete a taktiež pre čierne čaje z iných zemí ako Čína. Zapadný svet je taktiež najväčším spotrebitelom tohto čaju a strojcom najväčšieho rozmachu v jeho výrobe - ten nastal v 18. storočí keď na kontinent Ameriky a Euróy pravidelne smerovalo obrovské množstvo tohto plne oxidovanéh čaju. Najznámejšie čierne čínske čaje pochádzajú z oblastí Yunnan a Anhui.

Už viac ako 200 rokov sa v horách Wuyi čínskej provincie Fujian (Fu-ťien) produkuje tento „údený“ čaj. História vzniku siaha do 17. storočia, keď sa čajové lístky sušili nad horiacimi borovicovými vetvičkami. Tie čaj zadymili a výrazne ovplyvnili jeho výslednú vôňu a chuť. Veľkým milovníkom Lapsangu bol štátnik Winston Churchill.


Čierny čaj Lapsang Souchong

  • 14.50€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Čierny čaj Lapsang Souchong, CAJ, Čierne čaje