Čierny čaj Earl Grey Premium
Krajina pôvodu
Srí Lanka
Zloženie
Camellia sinensis, Prírodná bergamotová silica
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
MNOŽSTVO: 5g na 500ml
DOBA LÚHOVANIA 2 až 3 min
POČET NÁLEVOV 1
OBSAH KOFEÍNU Stredne povzbudzujúci
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.
Preslávený Ceylonsky čierny čaj s charakteristickou arómou citrusu a bergamotu prémiovej kvality. Traduje sa, že sa vyrába podľa starej čínskej receptúry, ktorú obdržal ako dar Charles Grey. Po privezení receptúry do Anglicka sa začal vyrábať čaj, ktorý získal svetový ohlas a nevídanú popularitu.

Rok zberu: 2019

Na Srí lanke (Cejlon) sa pôvodne pestoval kávovník, ktorí však bol v polovici 19. storočia zničený masívnym rozšírením hrdze Hemileia vastatrix. Po tejto udalosti sa prešlo na pestovanie čajových kerov a produkcií čaju. Klimatické podmienky a zloženie pôvdy prestavovalo výborné podmienky pre tento zámer a v súčastnosti sa Cejlon radí k najväčším producentom čierneho čaju na svete. Podla nadmorskej výšky sa cejlonský čaj delí na high growns (nad 1200 mnm), medium growns (600 až 1200 mnm) a low growns (do 600 mnm). Väčšina produkcie je zastúpená čajom typu broken orange pekoe (BOP), fannings a CTC, ktoré končia v čajových zmesiach, tzv blendoch. Celolisté čaje a čaje iných sort tvoria iba nepatrné percento celej produkcie. 

Po chuťovej a vonnej stránke sú čierne čaje silnejšie a výraznejšie, čo je dané práve plnou oxidáciou čajových lístkov. V náleve chute sušeného ovocia, sladu, zeme, kôstkovín, alebo aj čokolády. Zlomkové čierne čaje (BOP) často dobre chutia obohatené o rôzne korenia, alebo byliny a dobre sa kombinujú napríklad aj s mliekom. Je dobré si pamatať, že čierne čaje pochádzajú z mnoho zemí a majú mnoho podôb a kvalít. Výraz čierny čaj tak zahrňuje tísice chutí a vôni (pokial sa nebavíme o sáčkovanom čaji). Čierny / červený čaj sa okrem Činy vyrába aj v Indii (Darjeeling, Nilgiri), na Srí Lanke alebo v Keni. 


Čierny čaj Earl Grey Premium

  • 5.80€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Čierny čaj Earl Grey Premium, CAJ, Čierne čaje