Čaj Oolong
Krajina pôvodu
Taiwan
Zloženie
Camellia sinensis, prírodná kokosová aróma
Príprava
TEPLOTA VODY 100 °C
MNOŽSTVO: 5g na 200ml vody
DOBA LÚHOVANIA 60s, 30s, 60s, 90s
POČET NÁLEVOV 4
OBSAH KOFEÍNU Stredne povzbudzujúci
Distribútor
BezOdpadu s.r.o.

NAI XIAN mliečny oolong je ľahko fermentovaný oolong veľmi dobrej kvality s nenapodobiteľnou vôňou a chuťou. Vôňa je dosiahnutá pridaním mliečnokokosovej arómy 100% prírodného pôvodu. Kombináciou tejto arómy s prirodzenou vôňou čaju sa vytvára úžasný zážitok pre zmysly. Vyrába sa v dedinke Minjing v provincii Nantou na Taiwane. Veľmi obľúbený čaj.


Oolong je druh čaju, ktorý medzi zeleným a čierny čajom. Zelené čaje sú  oxidované minimálne (menej ako 5%), že sa často stretnente s tvrdením, že nie sú oxidované. Naproti tomu čierne čaje sú oxidované maximálne (100%). Oxidácia oolognov sa pohybuje medzi 5-85%. Hlavne kvôli tomu potria oolongy medzi najzložitejšií čajový druh, ktorý existuje. Škála chutí má taký ohromný rozsah, že je veľmi tažké tento čaj na začiatku jednoducho uchopiť. Prvenstvo vo vývozu čaju oolong drží a asi navždy bude držať Čína. Po Čine sa vyraba aj na Taiwane, ostrov je to síce malý, ale je zato s velkým ohlasom a kvalitou na čaje oolong. Po týchto dvoch krajnách sa oolong vyrába už aj v Nepále, Indií, Japonsku a na Srí Lanke. 


Na Taiwane sa čaj pestuje v nadmorskej výške 0 m.n.m (Juhočínske more) až 3952 m.n.m. (vrchol hory Yushan - nazývaný ako Nefritová hora)


Rok zberu: 2019





Čaj Oolong

  • 15.60€

Viac informácií o obaloch.

  • Dostupnosť: Skladom

Štítky: Čaj Oolong, CAJ, Čierne čaje