Ľanový olej za studena lisovaný.

Objem 0.25 l.

Dátum spotreby: 15.6.2018

Ľanové semienka údajne pochádzajú z Babylonu a po prvýkrát ich ľudia využívali asi 3000 rokov pred Kristom. V ich zázračnú silu pre zdravie človeka veril už vo 8. storočí Karol Veľký a dnešní vedci mu dávajú za pravdu.

Ľan a naše zdravie

Za jednu z najcennejších zložiek sú považované esenciálne mastné kyseliny, ktoré udržujú zdravie buniek.

Existuje však spôsob, ako úroveň dobrého HDL cholesterolu dostať na vyššiu úroveň a naopak, hladinu zlého LDL cholesterolu znížiť. Stačí, ak skonzumujete čajovú lyžičku ľanového oleja 3-krát denne. Pravidelné užívanie ľanového oleja je prevenciou proti vzniku ďalšieho infarktu. Ľanový olej napomáha k prevencii infarktu, ale aj ďalších ochorení. V prvom rade je považovaný za prostriedok, ktorý bojuje proti zápalovým ochoreniam. Dna, resp. zápalové ochorenie kĺbov, si vyžaduje dodržiavanie viacerých odporúčaní. Za vhodný doplnok liečby je považovaný aj ľanový olej, ktorý znižuje bolesť a opuchy kĺbov. Ľanový olej je prevenciou proti zápche, pomáha bojovať proti hemoroidom a má schopnosť odstrániť žlčové kamene. Vedecké výskumy označujú ľanový olej za prostriedok, ktorý pomáha astmatikom a je prevenciou proti rakovinovým ochoreniam prsníka i prostaty. Podieľa sa na zlepšení depresívnych stavov a dokonca eliminuje menštruačné problémy. Pravidelné užívanie ľanového oleja zlepšuje stav vlasov, nechtov a zmierňuje lupienku.

V kuchyni

Ak sa vám nepozdáva alternatíva priamej konzumácie ľanového oleja, skúste ho použiť namiesto olivového oleja, ktorý pridávate do zeleninových šalátov alebo iných jedál.Ľanový olej

  • 7.80€
  • Dostupnosť: Skladom
Krajina pôvodu
Slovensko

Priemerná výživová hodnota na 100g

Energetická hodnota [kcal]
884
Tuky [g]
100